سوالات متداول کمپانی NSH

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، لطفا سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

با دانش کافی و خیال آسوده برای خرید انواع باتری و شارژر موبایل به صورت انلاین از وب سایت کمپانی NSH  اقدام فرمائید.

سوالات متداول

آیا نیاز دارم هنگامی که گوشی جدیدی می خرم آن را ابتدا شارژ کنم؟ آیا باتری های جدید نیاز به شارژ اولیه دارند؟

خیر، باتری های اولیه نظیر کادمیوم نیکل دارای ویژگی به نام «اثر حافظه» بودند که بدین معنا بود که باتری میزان ظرفیت خاصی را بر مبنای میزان شارژ شدن و دشارژ شدن حفظ می کرد. از این رو اغلب توصیه می شد که دستگاه های الکترونیکی را قبل از استفاده چند ساعتی در برق بگذارند تا کاملا شارژ شود.

با این حال، بیشتر کارشناسان اتفاق نظر دارند که باتری های لیتیوم یونی امروزی چنین اثری ندارد و باتری های آن ها باکیفیت تر هستند. بنابراین نیازی نیست که گوشی های نو خود را قبلا از استفاده به شارژ بزنید.

آیا عمر باتری ها رفته رفته کاهش می یابند؟

بله، این دست شما نیست باتری ها بعد از گذر زمان فرسوده می شوند. باتری های جدید لیتیوم یونی برای تحمل کردن تعداد خاصی سیکل طراحی شده اند.

سیکل باتری معادل یک بار تخلیه شدن کامل باتری است اما این الزاما از یک شارژ نباید باشد. برای مثال اگر روزی از 75 درصد شارژ باتری خود استفاده کردید و شب آن را به شارژ زدید، اگر روز بعد 25 درصد از آن را استفاده کنید در واقع یک چرخه کامل تخلیه شارژ داشته اید و دو روز به یک چرخه شارژ اضافه خواهد شد.

طول عمر اندازه گیری شده باتری ها از نظر تعداد چرخه ها بین دستگاه های مختلف فرق می کند اما به طور کلی باتری گوشی ها بین 300 تا 500 چرخه کامل می توانند داشته باشند قبل از این که به 70 درصد ظرفیت اصلی شان برسند که این معادل یک یا دو سال استفاده است.

آیا رها کردن گوشی در حالت شارژ به باتری آن صدمه وارد می کند؟

نه به طور معمول، اشاره هایی وجود دارد مبنی بر این که رها کردن مداوم گوشی در حالت شارژ شدن ممکن است موجب خرابی باتری شود چرا که آن شارژی بیشتر از حد نیاز خود دریافت می کند. با این حال باتری های جدید سیستمی دارند که تا جایی که شما نیاز دارید شارژ می شوند.

با این وجود در شرایط آب و هوایی گرم استثنا وجود دارد. گرما باعث می شود که باتری های لیتیوم یونی به آرامی پوسیده شوند و عملکرد شان کاهش یابد. از آن جایی که شارژ کردن یک گوشی اندکی آن را داغ می کند جمع شدن آن با دمای بالای هوای بیرون(بالای 30 درجه سانتی گراد) ممکن است باتری شما را خراب کند.

هنگام شارژ کردن سعی کنید دمای اطراف گوشی تان را سرد نگهدارید برای مثال آن را از نور مستقیم خورشید دور کنید.

آیا قبل از شارژ کردن باتری باید منتظر بمانیم تا شارژ آن کاملا تخلیه شود یا این که می توانیم هر موقع با هر درصد شارژی آن را شارژ کنیم؟

خیر، در حقیقت حتی باید از این کار اجتناب کنید چرا که باتری های لیتیوم یونی جدید هیچ بهره ای از تخلیه شدن کامل شارژ نمی برند و چرخه های شارژ طولانی در واقع بدتر از چرخه های کوتاه تر است.

شارژ و تخلیه شارژهای جزئی در واقع باعث افزایش عمر باتری شما می شوند برای مثال در مقایسه با 300 تا 500 بار شارژ کردن 0 تا 100، تخلیه شارژ 50 درصد می تواند بین 1200 تا 1500 بار(600 تا 750 بار چرخه کامل) اتفاق بیفتد قبل از این که ظرفیت باتری تان به 70 درصد اولیه اش برسد.

این بدان معناست که استفاده از گوشی تان تا درصد شارژ 50 و به شارژ زدن مجدد آن و دوباره استفاده تا شارژ 50 درصد بهتر از تخلیه کامل شارژ آن است.

آیا خاموش کردن وای فای و بلوتوث میزان شارژ نگهداشتن باتری را افزایش می دهد؟ حالت هواپیما چطور؟

بلوتوث و وای فای آنقدرها هم که تصور می شود یا به اندازه رادیو تلفن همراه شارژ مصرف نمی کنند. روشن بودن آن ها احتمالا مقدار زیادی از شارژ را تخلیه نمی کند با این حال اگر می خواهید از حداکثر زمان شارژ باتری تان استفاده کنید خاموش کردن آن ها اندکی کمک می کند.

با این حال قرار دادن رادیو تلفن همراه برای جست و جوی سیگنال ها در منطقه ای که هیچ سیگنالی وجود ندارد شارژ بسیاری از باتری مصرف می کند. در این موقع می توانید حالت هواپیما را فعال کنید اگر که نیازی به سیگنال موبایل ندارید.

اگر می خواهید به اینترنت متصل شوید باید بدانید که استفاده از 4G یا 3G بسیار سریعتر از wi-fi شارژ شما را تخلیه می کند.

چطور می توانیم از شارژ باتری خود در مدت زمان بیشتری استفاده کنیم؟

چندین روش وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید میزان شارژ مصرفی تان را کاهش دهید که شارژ باتری تان را در مدت طولانی تر حفظ می کند و فرسوده شدن آن را نیز به تعویق می اندازد.

  •          کم کردن روشنایی صفحه نمایش
  •          غیرفعال کردن موقعیت مکانی و بازخوانی برنامه پس زمینه(app refresh) برای اپلیکیشن هایی که نیازی به آن ها ندارید
  •          اپلیکیشن های چند وظیفه ای خود را نبندید آن ها در حالت بی کار هستند و باز کردن مجددا آن ها عملا باتری بیشتری مصرف می کند.
  •          غیر فعال کردن اطلاعیه های ایمیل، توییتر و فیس بوک
مهمترین دلایل خراب شدن باتری موبایل کدامند؟
  • به شارژ زدن طولانی مدت گوشی
  • استفاده از شارژر های تقلبی
  • استفاده بیش از اندازه از گوشی
  • استفاده از باتری تقلبی برای موبایل
  • ضربه دیدن گوشی
  • استفاده از گوشی در زمان اتصال به شارژ
آیا استفاده درهنگام شارژ شدن تلفن همراه به باتری آسیب میرساند؟

استفاده نمودن از تلفن همراه هوشمند در حین شارژ بسیار خطرناک است و ممکن است منفجر شود و یا عمر آن کاهش پیدا کند. از این رو توصیه می شود به هیچ وجه با گوشی ای که به شارژر متصل شد است مکالمه نداشته باشید و علت آن هم این است که ممکن است منفجر شود و آسیب دردناکی را شاهد باشید.

آیا استفاده از پاور بانک به باتری آسیب میرساند؟

یکی از جایگزین های شارژر گوشی، پاوربانک ها هستند که امروزه از آنها به شدت استفاده می شود. اما مشکلی که این دستگاه ها دارند، این است که می توانند به میزان زیادی باعث گرم شدن گوشی شوند و در نهایت این گونه عمر باتری کاهش پیدا خواهد نمود.

NFC چیست و چه کاربردی دارد؟

تکنولوژی NFC  بر اساس “شناسایی فرکانس رادیویی” (RFID) ساخته شده که به یک گجت امکان می‌دهد تا به گجتی دیگر امواج رادیویی ارسال کند و پس از شناسایی یکدیگر، عملیات مشخصی بین آنها انجام شود.

آیا استفاده از شارژر های غیر فابریک به باتری آسیب میرساند؟

عده‌ای از کاربران عقیده دارند که هیچ شارژری (حتی شارژر مشابهی که توسط برند مشابه تولید شده باشد) نمی‌تواند کیفیت مشابه با شارژر فابریک و اورجینال گوشی که همراه باکس و جعبه آن ارائه شده را داشته باشد! این بارو کاملا غلط و یک اشتباه رایج در مورد باتری گوشی های موبایل است. درست است که استفاده از شارژرهای مختلف با مشخصات و ویژگی های متفاوت می‌تواند در دراز مدت به باتری گوشی آسیب هایی بزند اما این موضوع بدان معنا نیست که فقط شارژر فابریک گوشی قدرت و کیفیت شارژ مناسب را ارائه خواهد کرد! اگر شارژری اورجینال و ساخته شده توسط برند اصلی گوشی خود و با مشخصات یکسان شارژر فابریک دستگاه تهیه کنید، کیفیت عملکرد آن دقیقا مشابه با کیفیت عملکرد شارژ فابریک و اولیه گوشی خواهد بود.

آیا باتریهای NSH دارای گارنتی میباشند؟

گارانتی تعویض

1 ساله :  برای باطری های خارجی ( بدون فلت )

6 ماهه : برای باطری های داخلی ( فلت دار )

مهلت تست محصولات مانند: هندزفری، آداپتور(کلگی)، کابل و شارژر به مدت 7 روز می باشد.

تصویر از سوالات متداول کمپانی nsh وب سایت https://nsh-company.com/ |خرید انواع باتری و شارژر موبایل به صورت انلاین از کمپانی NSH
تصویر از سوالات متداول کمپانی nsh وب سایت https://nsh-company.com/ |خرید انواع باتری و شارژر موبایل به صورت انلاین از کمپانی NSH

از ما بپرسید