آیا استفاده در هنگام شارژ شدن تلفن همراه به باتری آسیب می رساند؟

آیا استفاده در هنگام شارژ شدن تلفن همراه به باتری آسیب می رساند؟ | NSH Company | فروش انواع باتری و شارژر موبایل توسط کمپانی NSH | NSH-Company.com

آیا استفاده در هنگام شارژ شدن تلفن همراه به باتری آسیب می رساند؟

احتمالا حادثه‌‌ای که چند سال پیش برای گوشی‌های سامسونگ نوت 7 رخ داد را به ‌یاد دارید. دلیل انفجار خود به ‌خودی موبایل‌های نوت 7، تغییر در ساختار باتری‌ها توسط سامسونگ بود که خسارت سنگینی را برای این شرکت به ‌همراه داشت.

همین حادثه‌ای که برای سامسونگ نوت 7 رخ داد، می‌تواند برای تمام تلفن‌های همراه نیز اتفاق بیفتد و باعث مشکلاتی اعم از انفجار گوشی، آتش‌سوزی و کلی از حوادث دیگر شود، هرچند این اتفاق‌ها تا حدودی بعید و به‌ دور از انتظار است اما اگر این حوادث رخ ‌دهند می‌توانند باعث ایجاد خسارات زیان‌باری برای شما و خانواده‌تان شوند بنابراین حدالامکان زمان شارژ شدن گوشی از آن استفاده نکنید.

در قسمت سوالات متداول در این باره به طور مختصر توضیح داده ایم اما این روزها کار کردن، تماشای فیلم، بازی کردن و حتی مکالمه در حین شارژ گوشی، برای گوشی یا فرد استفاده کننده از آن خطری ایجاد نمی کند، البته به شرط این که شما از باتری و شارژر اصلی برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید. منبع تغذیه و باتری گوشی، جزو مهمترین اجزایی هستند که اگر از کیفیت لازم برخوردار نباشند، می توانند منجر به آسیب دیدن گوشی یا حتی فرد دارنده گوشی شوند.

با اینحال این نکته را باید در نظر داشته باشید که دمای مناسب برای شارژ گوشی هایی که از باتری لیتیوم یون استفاده می کنند، بین 0 تا 45 درجه سانتیگراد خواهد بود، لذا توصیه می شود اگر گوشی شما در حین شارژ، دمای بیشتری از این مقدار دارا بود، بهتر است با آن کار نکنید و تا پایان عملیات شارژ منتظر بمانید، چرا که دمای زیاد ممکن است به اجزای بورد گوشی، صدمه برساند.

در هنگام مکالمه نیز به علت فشار پردازشی زیادی که به گوشی وارد می آید، دمای گوشی افزایش خواهد یافت. لذا اگر مکالمه شما طول می کشد، بهتر است آن را در شرایطی انجام دهید که گوشی متصل به شارژر نباشد تا دمای آن افزایش نیابد.

تاثیرات استفاده از گوشی هنگام شارژ:

کند شدن سرعت شارژ

گرم شدن

احتمال آسیب دیدن کابل

مجموعه ی NSH از معتبر ترین سایت های فروش باتری موبایل در این مقاله سعی کرده است به طور خلاصه و کوتاه برای شما توضیح دهد استفاده از موبایل در هنگام شارژ شدن چه تاثیراتی روی باتری موبایل دارد و خطرات احتمالی را به طور خلاصه برای شما عزیزان شرح داده ایم. امیدوار هستیم این مقاله که توسط کمپانی NSH نوشته شده است برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *